Сурап-билүү кызматы:
(3222) 7-21-60
(3222) 5-52-18
Меню
» » » ТУРУКТУУ ДЕПУТАТТЫК КОМИССИЯЛАР

ТУРУКТУУ ДЕПУТАТТЫК КОМИССИЯЛАР

25 август 2021, Среда
4 285
0

                                              

1. Бюджет, экономика жана өнөр-жай маселелери  боюнча туруктуу депутаттык комиссия. 

1

Арзиев Эсенбек Маматкаримович

Бир Бол

төрага

2

Абдрахманов Илияз Жанибекович

Биздин Кыргызстан

орун басар

3

Мырзабеков Медербек Мамасабирович

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

4

Арзибаев Бекболот Осконбаевич

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

5

Сайфуллаев Жохонгир Хурсанович

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

6

Эркин уулу Арстанбек

Биздин Кыргызстан

мүчө

7

Папишов Канат Муратович

Биздин Кыргызстан

мүчө

8

Ахмажданов Хашим Абдухакимович

Улуттар биримдиги

мүчө

9

Абдуллаев Данияр Аманович

Улуттар биримдиги

мүчө


2. Архитектура, курулуш, муниципалдык менчик, мүлк, экология, агрардык жана өзгөчө кырдаалдар  маселелери боюнча туруктуу депутаттык комиссия.

1

Бакир уулу Шазназар

Ата-Журт Кыргызстан

төрага

2

Айтбаев Арыпбек Кочконович

Биздин Кыргызстан

орун басар

3

Толубаев Замирбек Бостонбаевич

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

4

Зайнидинов Алтынбек Талипжанович 

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

5

Кадырбек кызы Нуркыз

Биздин Кыргызстан

мүчө

6Раимов Эмилбек Женишбекович

Биздин Кыргызстан

мүчө

7

Маматкулов Максатбек  Борубаевич

Улуттар биримдиги

мүчө

8

Шайиев Кушбак Искендерович

Бир бол

мүчө


3. Мыйзамдуулук, укук-тартип, депутаттык этика, регламент, мандат жана дин маселелери боюнча туруктуу депутаттык комиссия

1

Усөнов Бексултан Нурланович

Биздин Кыргызстан

төрага

2

Исамова Хулкар Анваровна

Ата-Журт Кыргызстан

орун басар

3

Мирзаева Раида Асилбековна

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

4

Алмазбек  кызы Назима

Биздин Кыргызстан


5

Мурзахмедов Нурлан Женишбекович

Биздин Кыргызстан

мүчө

6




4. Социалдык-маданий өнүктүрүү жана жаштар саясаты маселелери боюнча туруктуу депутаттык комиссия (маданият, билим берүү, саламаттыкты сактоо, спорт, туризм, коомдук уюмдар, партиялар, массалык маалымат каражаттар маселелери).





1

Баетов Болотбек Талайбекович

Ата-Журт Кыргызстан

төрага

2

Мамашов Канжарбек Асилбекович

Биздин Кыргызстан

орун басар

3

Кулдышева Гулсара Кенжеевна

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

4

Джусупов Мелис     Ромидинович

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

5

Раимбердиева Аида Расулбердиевна

Биздин кыргызстан

мүчө

6

Самиева Нурила Камиловна

Улуттар биримдиги

мүчө

7

Каримов Нурислом Абдунабиевич

Бир бол

мүчө


5. Транспорт, жылуулук-энергетикалык комплекс, муниципалдык чарба жана байланыш маселелери боюнча туруктуу депутаттык комиссия.

1

Маматов Мирбек Акжигитович

Ата-Журт Кыргызстан

төрага

2

Салиева Айгул Абдижалиловна

Бир бол

орун басар

3

Жолдошбаев Бакай Сагынбаевич

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

4

Абдибаева Дамира Рысбековна

Ата-Журт кыргызстан

мүчө

5

Турдуев Ильяз Эрмекович

Биздин Кыргызстан

мүчө

6

Ашимжан кызы Айпери

Биздин Кыргызстан

мүчө

7

Аккулов Абдижапар Ураимович

Улуттар биримдиги



6. Жергиликтүү өз алдынча башкаруу, инвестиция, ишкердүүлүк, тышкы экономикалык байланыш, кичи жана орто бизнести колдоо жана миграция маселелери  боюнча туруктуу депутаттык комиссия. 

1

Эркинбаев Автандил Ташполотович

Биздин Кыргызстан

төрага

2

Иминджанов Алмаз Шокирович

Ата-Журт Кыргызстан

орун басар

3

Атабаев Мирлан Даниярбекович

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

4

Шатманова Эльмира Бакировна

Ата-Журт Кыргызстан

мүчө

5

Манап кызы Айжан

Биздин Кыргызстан

мүчө

6

Жоошбаева Роза Каныбековна

Улуттар Биримдиги

мүчө

Талкуулоо
Пикир калтыруу
Пикирлер (0)
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив